O nas - Korty Sulejówek

O nas

HALA TENISOWA

Nasza nowa hala tenisowa otwarta w 2014 r. to obiekt o nawierzchni ze sztucznej trawy. Jakość i przystępne ceny złożyły się na dobrą opinię użytkowników, z której się bardzo cieszymy. Podwyższone do 3 m wysokości kurtyny boczne, otwarte po obu bokach na długości 18 m sprawiają, że latem gra się jak na świeżym powietrzu. Taka otwarta hala, jest przez to jeszcze lepiej doświetlona bocznie, mimo, że w normalny letni dzień, podwojone pasy świetlików dachowych dają wystarczające naturalne oświetlenie górne.
Zawsze można też włączyć oświetlenie sztuczne LED w postaci 2 rzędów po 5 bezpośrednich naświetlaczy boczno-stropowych i 2 dodatkowych lamp LED do światła rozproszonego nad wybiegami.
Elektronicznie sterowaną temperaturę utrzymują 3 ekologiczne - gazowe nagrzewnice nadmuchowe (2 boczne oraz jedna w osi siatki) , a także 2 destratyfikatory / wentylatory nawiewowe. W razie potrzeby, drzwi w szczytach hali umożliwiają szybkie przewietrzenie hali wzdłuż.
Obiekt jest objęty stałym nadzorem wideo i chroniony systemem alarmowym oraz magnetycznych kart wejściowych. W hali obowiązuje zmiana obuwia zewnętrznego
i segregacja odpadów – dziękujemy!

DOMEK KLUBOWY

Usytuowany od południowej strony hali, ma wewnętrzne przejście do hali (stąd wchodzimy do hali), i tu są też załatwiane wszelkie sprawy. Można tu odpocząć przy kawie (ekspres) i herbatce - do wyboru do koloru - w samoobsługowym aneksie kuchennym, gdzie wszystko jest GRATIS!
Na lato mamy w lounge szafę chłodniczą z napojami.

W domku jest szatnia-przebieralnia oraz wydzielone WC z umywalką, pokój z kabiną prysznicową i mini biuro. W małym lounge jest 6 foteli, Smart TV z telewizją satelitarną oraz Internet. Posiadamy profesjonalny ekran i projektor wraz z laptopem do celów edukacyjno-szkoleniowych.

Przed domkiem znajduje się uwielbiana przez wszystkich klimatyczna przestrzeń do relaksu i spotkań w postaci zadaszonej pergoli obrośniętej bujną winoroślą
z pysznymi ciemnymi winogronami. Druga pergola o powierzchni ok. 15m2 jest usytuowana na wysokości 2,5 i tworzy zacienioną galeryjkę (dach i kwietne pnącza),
z której jak na dłoni widać oba korty zimne. Idealne miejsce do obserwacji gier
i dla...stanowisk kamer TV ;-).
Na całym terenie posadziliśmy już ponad 150 krzewów, kilkadziesiąt pnączy
i kilka drzew iglastych. Teren wokół hali oraz kortów ziemnych jest zdrenowany,
a podlewanie w dużej mierze odbywa się gromadzoną w 1000-litrowych zbiornikach wodą opadową.

Na kortach ziemnych mamy zainstalowanych obecnie 18 lamp doświetlających korty po zmroku, a wkrótce przybędą jeszcze 4.

Cały teren jest objęty stałym nadzorem kamer wideo i dozorowany niezależnym systemem alarmowym. Wejście na teren wymaga użycia karty magnetycznej, wywołania przez domofon, lub anonsu telefonicznego.

Na kortach jaki i na całym terenie wokół placów gry, obowiązuje bezwzględna segregacja śmieci, całkowity zakaz palenia tytoniu i wnoszenia jakichkolwiek opakowań szklanych, a także spożywania wysokoprocentowych trunków.
Chcemy tym samym móc gwarantować kameralną tenisową atmosferę
dla graczy oraz kibiców
( a także jak najmniej uciążliwą dla naszych sąsiadów).
Korty Tenisowe Sulejówek

KORTY ZIEMNE

Korty ziemne są usytuowane po lewej stronie ścieżki prowadzącej od furtki i mają dwa wejścia: główne od strony południowej przejściem przy domku pomiędzy pergolami, oraz pomocnicze - na lewo od furtki, tuż po wejściu na teren.
Kierunek usytuowania osi podłużnych placów gry to N-E na S-W.

Korty są wieczorami doświetlane w godzinach od 15:00 (najwcześniej w październiku) do 22:00.

Wyposażenie: duże wygodne ławki parkowe dla graczy (2 szt./kort) , wieża sędziowska, 2 komplety szczotek do linii, 2 siatki do siatkowania nawierzchni, piłkochwyt pomiędzy kortami oraz duży zegar cyfrowy.

Nawilżanie kortów jest realizowane zagłębionym systemem automatycznych zraszaczy w liczbie 10 na jeden kort. Wygrodzenie kortów z terenu obiektu jest wykonane z siatki ogrodzeniowej do wysokości 4,5m, Wszystkie strony wygrodzenia są wyposażone w ciemnozielone blendy antywiatrowe, a ponad połowa obrośnięta jest bujnymi pnączami.