Koniec naszych kortów - Korty Sulejówek

Wszyscy, z małymi wyjątkami, są oburzeni likwidacją naszych kortów TOPSPIN. Poprosiliśmy Panią Dyrektor ZSP o podanie warunków, na jakich zaakceptowałaby dalszą dzierżawę i prowadzenie przez nas kortów. Odpowiedź brzmiała, że Pani Dyrektor podtrzymuje wypowiedzenie i decyzję usunięcia wszystkiego, co obejmowała nasza inwestycja – bez żadnej rekompensaty.

Wiele osób miało nadzieję, że obie strony się dogadają. Niestety. Pani Dyrektor odpowiada jedynie przed Panem Burmistrzem i oboje działają wedle zasady, którą już znamy, czyli: ani kroku wstecz.

Wystąpiliśmy o dostęp do informacji publicznej, złożyliśmy petycję, złożyliśmy skargę. Bez skutku. Każda odpowiedź zawierała nieprawdę co do postępowania Dyrekcji i Burmistrza w kwestii intencji uzgodnienia nowych warunków dzierżawy, jak i kłamstwa w sprawie naszych wysiłków, by umowę kontynuować. Miasto nie przedstawiło żadnych konkretów, które potwierdziłyby, że rozbiórka hali i całego zaplecza kortów ziemnych jest konieczna dla nowego zagospodarowania terenu. Chyba wiara w uzyskanie kolejnych dotacji wystarczyła, by zniszczyć obiekt sportowy służący mieszkańcom.

30 czerwca TOPSPIN przestaje działać, a na terenie prowadzone są już przygotowania do rozbiórki. Pozostaną piękne wspomnienia i pasja do tenisa, którą zdołaliśmy zarazić wiele osób.

Będziemy grać – ale już poza Sulejówkiem.

Szczegóły wkrótce.

 

< Kliknij i przeczytaj pierwsze oświadczenie dzierżawcy kortów